Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.10.2016 08:18:15 

Slovenský čuvač - FIDO

NOVINKY

25-28.9.09 Fido se zúčastnil 4.čuvačího víkendu, který se konal v kempu Orion kousek od města Tábor. Užili jsme si všichni spoustu zábavy. Fotky jsou přidády ve složce výcvikový tábor.

   

4.-11.7.09 Byl Fido s páníčkama na týdenním výcvikovém táboře, tentokrát se tábor konal v Herolticích u Brna. Panička je na Fida pyšná! O proti loňskému roku spolu dokázali velký pokrok. Fotky naleznete ve fotogalerii záložka výcvikový tábor.

Krátká videa - obrana psovoda. Fido bránil paničku.

15-11-08 Se Fido zúčastnil mezinárodní výstavy v Praze v Leťnanech. Získal velmi dobrý 1.

                 

05-11-08 Fido dostal dva nové kamarády, dva 6-ti týdenní kocourky. Pěkně se o ně stará a hraje si s nimi.

                         

25-10-08 Fidovi přišel výsledek RTG, jsme všichni rádi, že má zdravé kyčle výledek má 0/0. Má za sebou i bonitaci, tudíž se z něj stal chovný pes.

SKMBT_C20308102707070.pdf (308 KB)

21-08-08 S Fidem jsme zašli opět na návštěvu za hovawartem Beníkem. Kluci nejdřív na sebe štěkali, ale pak vše bylo v pořádku a hráli si a lítali jako blázni. Samozřejmě se nezapoměli pořádně umazat!!Museli jsme s nima tedy dojít až do vedlejší vesnice, kde teče potok. Fota jsou ve složce fota z návštěv.

   

27-29.7.08 Na tyto 3 dny jsem si přivezla do Prahy v rámci socializace a výcviku Fida. Zvádl to na 1*. Rychle se aklimatizoval. U mě v bytě se choval jako když tam žije od jakživa! Procházky ve velkoměstě zvládl s nadhledem. Samozřejmě jsem ho nemohla připravit o svezení MHD, takže se svezl tramvají, metrem a i busem. Jen eskalátory mu dělali trochu problém, moc se mu na ně něchtělo, ale nakonec i ty jsme překonali. Všem se hodně Fido líbil, hlavně turistům, mohla jsem skoro i vybírat poplatek za pohlazení!

28-07-08 Aby Fidík nebyl jen v Praze, tak jsem ho vzala na výlet za kamarádkama z Nubiky do Nelahozevsi. Za holkama jsme jeli vlakem, takže si Fido zkusil další dopravní prostředek. Průvodčí ve vlaku ho chválila je se vzorně chová. Pořádně se tam vylítal a schladil v řece se Shegy. Nubi si ho hlídala na své zahrádce, ale procházky se s námi nezůčastnila. Jako vzorná maminka byla u svých štěňátek. Fido holky od poslední návštěvy již o dost přerostl. Fota jsou ve složce fota z návštěv.

 

 

5-13.07.08 V tomto termínu jsme se zůčastnili s Fidem týdenního výcvikového tábora pořádán klubem chovatelů slovenských čuvačů. Byla to pro nás i Fida úplně nová a samozřejmě skvělá zkušenost!  Musím přiznat, že to ze začátku bylo celkem náročné, jak fyzicky tak i psychicky. Nejen Fido se musel učit novým věcem, ale i já jako psovod! Nehledě na to, že Fido byl prvně mimo domov, tak se i jeho chování na táboře změnilo! (ale ta změna byla jen tam, teď už je zase spokojeně doma a připravený na další výlet ). Na tábor jsme jeli s psem, který je klidný, hodný, přátelský skoro ani neštěkne a tam jsme se nestačili divit!!! A nikdo nám nechtěl pomalu ani věřit . Naštěstí se během pobytu Fido sklidnil, rozkoukal a zjistil, že se nic neděje a nikdo jemu ani nám ublížit nechce! Fido si na táboře našel nevěstu Lolinku. Také si během táborového pobytu dodal kuráž a stihl se "poprat" nejdříve s Dinem a pak také s Benem, ale naštěstí se nic nestalo, jen si asi potřebovali něco vyříkat. Jinak jsme každé ráno chodili na stopy, čuvače stopování celkem baví. Fidovi stopování i hledání figuranta v lese šlo dobře, měl takový výraz "to je, ale dobrá hra"! S poslušností už to bylo bohužel horší, ale nebylo to o tom, že by to neuměl, ale spíš o tom, že nechtěl,  ale nakonec i tu jeho paličatost jsme zlomili! No teď už zbývá, jen v tom pokračovat i doma. Už se těšíme na za rok až budeme moci opět zúčastnit. Vypilujeme Fidovu poslušnost, aby jsme mohli úspěšně s Fidem složit zkoušku (ZOP). Jinak co se týká lidiček a ostatních pejsku, tak všichni byli super. Takže naše zkušenost s výcvikovým táborem je velmi pozitivní!! a můžeme vřele doporučit. Vytovořím novou záložku ve fotogalerii na fota z tábora a postupně vložím až budu mít všechny.

 

21-06-08 Panička mě vzala na výlet za kamarádem hovawartem Beníkem. Benda už mě dorost, tak jsme spolu lítali. Po cestě, kde jsme šli byl vyschlý potok, tak než se panička stihla vzpamatovat, tak jsem se rochnil a lítal v korytu potoka, kde bylo jen bahno! Byla to fakt velká švanda. Panička mě nestihla ani pořádně vyfotit jak jsem byl špinavý! Fotky budou přidány do fotogaleire záložka fota z návštěv.

 

28-04-08 Jsme byli s Fidem a Markem, který chtěl Fida poznat na dlouhatáncké procházce, cca 10km. Všichni jsme si to užili a kupodivu nám vyšlo i počasí!! Fido si to skvěle bavil, měl si s kým hrát!! Jen co upravím fota, tak je přidám do fotogalerie. Došlo i nakoupání v potoce, což Fido miluje (cachtání to je jeho).

 

26-04-08 Vloženy nové puzzle jiných zvířátek než psů . Jsou tam i složitěší skládačky, tak přeji pevné nervy .

16-04-08 Vloženy nové fotky, z oslavy Fidových narozenin dostal věnec buřtů . Oslava se konala později, protože době svých narozenin, tu byl na měsíční dovolené Erik a to by byla rvačka o buřty, což by nedopadlo dobře . Fido si opravdu moc pochutnal a oslavu si užil, bylo celkem nemožné ho vyfotit s věncem kolem krku.


Dále dnes vloženy také fotky z dnešní procházky, potkali jsme fajnového oříška Bohouše, chtěl si hrát tak jsme lítali jako blázni.


                                                                                                                                                                                                   

 15-04-08 Vloženy nové fotky, z procházky z 30.3.08. FIDO V AKCI co dodat . Vloženy do fotogalerie. Je opravdu těžké Fida zachytit v objektivu .

14-04-08 Dnes jsem na tyto stránky vložila něco pro zábavu jsou to PUZZLE . Najdete je v podokně knihy návštěv.

28-02-08 V únoru nás byl Erik na dovolené, protože jeho spolubydlící Pettyna hnědá labradorka hárala :-) máme nějaké fotky z večerní procházky, ale bohužel jsou nic moc :-( už byla docela tma. Ono nás taky vyfotit dohormady neni lehká práce.

 

17-11-07 Fido se zúčastnil mezinárodní výstavy v Praze, a získal velmi nadějný 1!! Všichni jsme na něj moc pyšní!

01-10-07 Absolvoval jsem s paničkou další návštěvu, tentokrát jsem se seznámil s novým kámošem jmenuje se Beník a zatím mu jsou 4 měsíce. Taky asi pěkně vyroste jako ja!(Fota přidám do složky fota z návštěv)

27-07-07 Byl jsem navštívit Erika. Návštěvu jsem si užil ovšem jako vždy! Bylo horko a panička se koupala v bazénu, tak abych se také zchladil tak jsem za ní vlezl!03-07-07 Panička mě dnes vzala na výlet za holkama z CHS Nubika, dorazila tam i Bepka. Strašně jsem si to užil a hodně jsem se vyřádil. Také jsem jim ukázal, jak se umím koupat ve vaně, měli na zahradě velkou kovovou... Pak jsem se vyválel v písku a maskoval jsem se na Zlatého retrývra. Fotky můžete vidět ve fotogalerii, fota z návštěv.(na téhle fotce jsem ten zády k vám)

17-06-07 Páníčci mi vynali na dvůr vaničku, škopek mi je už malý tak se koupu jako kachna, jen voda stříká!!

03-06-07 Má dnešní váha skoro 20 Kg. Páníčči se báli, že hubnu :-D ale já začal nohatět.

16-05-07 Byl jsem se podívat za kámošem Erikem, trochu jsem ho pozlobil!!

 

13-05-07 Dnes jsem se vážil a mám krásných 13 Kg, rostu jako z vody :-)

05-05-07 Udělal jsem ze sebe opět kominíka! :-) panička mě tentokrát vyfotila. Byla to legrace pózovat takhle špinavý, to jsem byl i chvíli v klidu. Pak přišlo koupání, už jsem si na to docela i zvykl, tak jsem se ani moc nevzpouzel! Díky mé oblíbené skovce pod autem mě koupou docela často.


04-05-07 Dostal jsem krásný obojek a vodítko, ale zatím se vzpouzím chodit!! Nejdříve si budu muset zvyknout na to, že mám kolem krku něco připnuté.

29-04-07 Dnes jsem zaslechl, že mě chtějí vyfotit :-)). Tak jsem se na to dostatečně vyparádil, nedřív jsem se honil s paničkou a najedou mě napadlo použít mou oblíbenou skovku. Vlezl jsem pod auto, no a v tu ránu jsem změnil barvu. Byl jsem celý černý. Strašně mě baví lézt pod auto, zatím se tam vejdu, tak jsem mým páníčkům ukázal dokonce několikrát, jak se umím krásně plazit pod autem. Z focení nakonec sešlo, protože mě museli vykoupat.. Co vám budu povídat moc se mi to nelíbilo, protože ten šmír vůbec nešel dolů! Má skovka pod autem. Někdy tam zalezu tak, že nejsem skoro ani vidět.


27-04-07 Nejsem žádný hlupák, už jsem se naučil dávat pac!!

22-04-07 Takhle si hlídám svůj pelech.


 

19-03-07 Na téhle fotce vypadám jako andílek, ale roste ze mě dobrý hlídač! Trochu zlobím mé páníčky, baví mě to je to skvélá hra.

 

 

TOPlist